- ISE - http://www.ise.com.pl -

Czy wodór będzie dla świata rewolucją na miarę maszyny parowej?

Posted By sergei On September 15, 2020 @ 9:03 am In Aktualności,Featured(info na dole) | No Comments

Unia Europejska zamierza osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. Wymagana do tego transformacja energetyczna może zostać oparta na wykorzystaniu wodoru, który ma wiele zastosowań m.in. w energetyce, przemyśle czy transporcie.
Polska już jest jednym z głównych producentów wodoru w Europie, ale obecnie jest to głównie szary wodór produkowany z paliw kopalnych bez wychwytu CO2, a nie zielony, wytwarzany bezemisyjnie. Przed nami stoi ogromna szansa, lecz by ją wykorzystać, musimy znaleźć taką technologię uwalniania wodoru, by ilość energii wymaganej do tego procesu nie była większa od pozyskanej.
Na jakim etapie są poszukiwania takiej technologii? Jakie wyzwania stoją przed rozwojem gospodarki wodorowej? Kiedy gospodarka wodorowa będzie na tyle dojrzała, by zająć większościowe miejsce w głównych sektorach gospodarki? O tym Magdalena Maj, analityk zespołu energii i klimatu PIE, rozmawia z dr. inż. Andrzejem Sikorą, prezesem Instytutu Studiów Energetycznych.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu!

Polski Instytut Ekonomiczny [1] · Pojutrze: Czy wodór będzie dla świata rewolucją na miarę maszyny parowej? [2]

Article printed from ISE: http://www.ise.com.pl

URL to article: http://www.ise.com.pl/aktualnosci/czy-wodor-bedzie-dla-swiata-rewolucja-na-miare-maszyny-parowej

URLs in this post:

[1] Polski Instytut Ekonomiczny: https://soundcloud.com/user-98110452

[2] Pojutrze: Czy wodór będzie dla świata rewolucją na miarę maszyny parowej?: https://soundcloud.com/user-98110452/pojutrze-czy-wodor-bedzie-dla-swiata-rewolucja-na-miare-maszyny-parowej

Copyright 2010 ISE. All rights reserved.